SZYDŁOWIECKA POTUPAJKA

2024/06/28

W sobotę 6 LIPCA zapraszamy na SZYDŁOWIECKĄ POTUPAJKĘ czyli 2.
Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego gmin z terenu
powiatu szydłowieckiego

Powiat Szydłowiecki i Samorząd Województwa Mazowieckiego zapraszają w sobotę 6 lipca br. na teren szydłowieckiego zalewu, gdzie odbędzie się „Szydłowiecka Potupajka czyli II Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego gmin z terenu powiatu szydłowieckiego”.

Wydarzenie organizowane jest w partnerstwie z Gminą Szydłowiec, Gminą Jastrząb, Gminą Chlewiska, Gminą Mirów, Gminą Orońsko, Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek i Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.
Od godziny 15:00 do 18:00 na scenie ustawionej nad szydłowieckim zalewem dorobek artystyczny będą
prezentować rodzime zespoły z gmin powiatu szydłowieckiego.Wystąpią: „Wesołe Babeczki” z Klubu Senior+ z Orońska, Zespół Rodzinny z Korzyc, Zespół Folklorystyczny„Zdziechowianki”, „Broniowianki” z Broniowa, Stowarzyszenie Edukacyjno-Foloklorystyczne „Wrzos”, RadosneNutki, Zespół Śpiewaczy „Niezapominajki”, Zespół Śpiewaczy „Gąsawianki”, Zespół Śpiewaczy „Wolanki”Równolegle z występami odbywać się będzie jarmark potraw regionalnych. Nasze Koła Gospodyń Wielskich przygotują jak najlepsze wydanie „Szydłowieckich Smaków”.  Kulinaria przygotują m.in.: Koło Gospodyń Wiejskich „Wysocka Ekipa” z Wysocka, Koło Gospodyń Wiejskich „Zgrany Babiniec” z Szydłówka, Koło Gospodyń Wiejskich z Wałsnowa, Koło Gospodyń Wiejskich „Zawirowane Babki” z Chronowa, Koło Gospodyń Wiejskich „Górnianki” z Bieszkowa Górnego, Koło Gospodyń Wiejskich „Nowoczesne Babcie” z Gąsaw Rządowych, Koło Gospodyń Wiejskich ze Zbijowa Dużego, Koło Gospodyń Wiejskich„Wolanki” z Woli Zagrodniej Koło Gospodyń Wiejskich„Ostałowianki” z Ostałowa Podczas wydarzenia zaplanowano wiele atrakcji towarzyszących:
-od godziny godz. 14:00  ruszy „Strefa Malucha” – animacje dla dzieci, chodzenie na szczudłach,
puszczanie baniek, wykręcanie baloników, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne.
– w godz. 15:00 – 18:00 Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu poprowadzi plenerowe warsztaty budowy instrumentów muzycznych zatytułowane „W instrumentarium
ludowego rytmu”.
-od godz. 15:15 zainaugorowane zostanie wydarzenie specjalne: Bitwa Regionów – Konkurs Kulinarny
Dla Kół Gospodyń Wiejskich pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, organizowane przez
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
– Folkolrystyczne wydarzenie zakończy letnia potańcówka na dechach czyli „Szydłowiecka Potupajka”. W rytm polek i oberków, od godz. 18:00 przygrywać będą:
KAPELA BURSÓW (skrzypce – Bartek Bursa, bębny – Czarek Bursa, akordeon – Jacek Bursa)
KAPELA KAMILA CHRZSZĄSZCZA (akordeon i harmonia pedałowa – Kamil Chrząszcz, baraban i śpiew – Darek Maj, skrzypece – Sławomir Lesiak)

Organizatorzy:
Powiat Szydłowiecki, Samorząd Województwa Mazowieckiego

Najnowsze wpisy

[ESC] lub